OKLEINY I DRUK

OKLEINY

Każde pudełko oklejone jest cienką okleiną.
Okleina to przeważnie papier o gramaturze 90-150g. Ale bywa też, że jest to inny materiał typu tkanina, skóra lub flok.
Najpopularniejsze rodzaje oklein to:

  • PAPIER KREDOWY lub ETYKIETOWY biały – Przeważnie na takich papierach wykonywany jest zadruk metodą offsetową
  • PAPIERY OZDOBNE, barwione w masie – zwykle są to papiery o gramaturze 100-130g, gładkie lub posiadające fakturę (molet). Najczęściej pudełka oklejane tego typu papierami nie posiadają zadruku, wykonywane jest na nich tłoczenie lub hot-stamping. Posiadamy w ofercie szeroki wachlarz tych papierów, pochodzących od wielu renomowanych producentów.
  • INNE OKLEINY typu płótno introligatorskie, flok, skóry i imitacje skór, jedwabie itp. Na tego typu materiałach zwykle stosuje się tylko tłoczenie lub hot stamping. Możliwe jest również wykonanie sitodruku.

Pudełko spód-wieko (PSW)

DRUK

Temat druku jest tak szeroki, że można by o nim napisać całą stronę i wciąż go nie wyczerpać.
Najpopularniejsza metoda druku to offset. Druk taki jest bardzo precyzyjny i tani (zwłaszcza przy dużych nakładach). Nie będziemy opisywać zasad i możliwości tej techniki.
Dla osób nie mających wiedzy w tym temacie wystarczy wiedzieć, że na pudełku można wydrukować wszystko, od prostego napisu po kolorowe zdjęcia. Dodatkowe agregaty w maszynach drukujących umożliwiają zastosowanie kolorów dodatkowych (pantonowych pigmentowych, metalicznych i specjalnych).
Parametry i jakość druku są dla nas bardzo istotne. Jest to ważny element pracy grafika, często omawiany przez nas podczas pracy z klientem. Możemy również wykonać pudełka drukowane na metalizowanych papierach (tzw. metaliza).
Poniżej znajdziesz przykłady pudełek z zadrukiem offsetowym.

Kliknij w zdjęcie, by zobaczyć opis.

SITODRUK

Sitodruk to stara i szlachetna technika drukarska. Posiada ona wiele ograniczeń, lecz wciąż jest często stosowana, ze względu na swoje zalety. Sitodruk nie jest tak precyzyjny jak offset. Druki takie charakteryzuje gruba warstwa farby. Jednak dzięki temu podłoże nie prześwituje przez nią. Nie drukuje się sitodrukiem zdjęć, a używanie rastra (małe punkty farby, dzięki którym uzyskuje się przejścia tonalne) powinno być stosowane z namysłem. Zwykle korzysta się z takiego zadruku w 1 lub 2 kolorach.
Sitodruk może być też uznany za technikę uszlachetniającą, opisujemy ją nieco szerzej w dziale z uszlachetnieniami.

PAPIERY OZDOBNE

Luksusowe Pudełka wymagają luksusowych materiałów. Najlepszym sposobem na uzyskanie perfekcyjnego wyglądu jest zastosowanie papieru ozdobnego.
Papiery takie mogą mieć wiele kolorów, różne faktury i powierzchnie. Mogą posiadać dodatek farb metalizujących, być matowe, półmatowe lub błyszczące. Współpracujemy z fabrykami i dostawcami najlepszych papierów na rynku.
Papierów ozdobnych jest bardzo dużo.
Samych tylko czarnych mamy w ofercie kilkadziesiąt.
Ich oferta jest tak szeroka, że niemożliwe jest opisanie jej tutaj w całości.
Bardzo efektownie wygląda stosowanie papierów o kilku kolorach w jednej realizacji.

Chętnie doradzimy w wyborze najlepszego.
Pudełka oklejane takimi papierami zwykle posiadają dodatkowe uszlachetnienia. Najczęściej jest to hotstamping lub tłoczenie. Można jednak zastosować różne inne techniki, w tym druk.
Obejrzyj galerię!
Kliknij dodatkowo w wyświetlone zdjęcie, by je bardziej powiększyć.

INNE RODZAJE OKLEIN – OKLEINY SPECJALNE

Oprócz wymienionych wyżej oklein istnieje wiele rodzajów oklein specjalnych. Nie sposób ich wszystkich wymienić. Przykłady na zdjęciach poniżej

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.