Pudełko z wieczkiem – typu SPÓD-WIEKO (PSW)

pudełko spód wieko z hotstampingiem

Jest to najbardziej popularny typ pudełek oklejanych.
Pudełko składa się z dwóch podobnych korpusów, z których jeden stanowi dno, a drugi wieko.
Pudełka te znajdują zastosowanie w wielu przypadkach.
Pakuje się w nie:

  • gry i karty
  • buty
  • książki
  • odzież
  • elektronikę
  • biżuterię
  • prezenty
  • sprzęt i przedmioty użytku domowego
  • i wiele, wiele innych.

Tektura używana do produkcji ma grubość 1-3mm. Jej grubość zależy od wielkości, zastosowania i preferencji klienta.Wieczko pudełka może mieć różną wysokość. Może być ono wysokie i po nałożeniu w całości zasłaniać dno.
Może też być niższe i zasłaniać tylko część dna. Ułatwia to otwieranie pudełka i obniża koszty produkcji.
W przypadku bardzo lekkich produktów jest to rozwiązanie zalecane, ponieważ podniesienie pudełka jedną ręką za wieko, a drugą za dno ułatwia jego otwieranie. W przypadku produktów, których waga przekracza 100-200g nie ma już znaczenia, czy dno wystaje. Dno będzie się wysuwało z wieczka samo, bez potrzeby przytrzymania go drugą ręką.

Schemat pudełka spod-wieko

Warto zwrócić uwagę na różnice w wyglądzie pudełek ROWKOWANYCH i RYCOWANYCH. Pudełka rowkowane mają ostre wszystkie krawędzie, górna krawędź pudełek rycowanych jest zaokrąglona. Ze względu na użytą technologię pudełka rycowane są nieco tańsze. Więcej o tych technikach dowiesz się w zakładce Wikibox.

pudełko rowkowane z ostrymi krawędziami
Przykład pudełka rowkowanego. Brzegi pudełka mają ostre brzegi.
Pudełko rycowane z wykrojnika
Pudełko wykonane na rycowanej tekturze. Widoczne charakterystyczne zaokrąglenia.

WNĘTRZE PUDEŁKA

Standardowe kolory tektury to: szary, biały, czarny. Pudełko w środku może być jednak w innym kolorze. Wymaga to jednak wcześniejszego kaszerowania tektury kolorowym lub zadrukowanym offsetowo papierem. Inne sposoby ozdobienia wnętrza pudełka to wykonanie hot-stampingu lub sitodruku.

ZAWINIĘCIA ŚRODKOWE

Ważną cechą wnętrza pudełka jest długość zawinięć środkowych. Standardowo wynosi ona około 15mm. Jednak możemy ją wydłużyć, aż do dna (maksymalnie do 60mm). Powiększa to powierzchnię oklejki i może wpłynąć na cenę, jednak często jest to zabieg wskazany. Zwłaszcza, gdy w pudełko planowane jest włożenie wypełnienia. Często zawinięcia wydłużamy tak, by ich krawędź schowała się pod wypełnieniem.

OKLEINA

Stosujemy wszystkie dostępne rodzaje oklein i sposobu zadruku, oraz uszlachetnień. Z Informacjami dotyczącymi oklein można zapoznać się TUTAJ.

WIELKOŚĆ PUDEŁEK

Bardzo ważne: przyjęto, że podawana wielkość pudełka jest wielkością WEWNĘTRZNĄ. Wielkość zewnętrzna może różnić się o ponad centymetr. Wynika to z grubości materiałów, potrzebnych luzów, grubości okleiny i oczywiście typu pudełka.
Stosujemy tę zasadę. Jeśli podawane są rozmiary inne niż wewnętrzne, zawsze należy to zaznaczyć.

Nasze maszyny pozwalają nam wykonać pudełka o następujących w rozmiarach:
– minimalny 55x50x15mm
– maksymalny: 360x570x160mm lub 420x2340x120
Przy granicznych wartościach mogą wystąpić pewne ograniczenia dotyczące tektury, okleiny i inne.

Inne rozmiary pudełek możemy wykonać ręcznie. Trzeba zdawać sobie jednak sprawę, że oklejanie ręczne jest droższe od automatycznego, zwłaszcza w przypadku wyższych.

DODATKI

Osobnym elementem są różne wycięcia lub tasiemki ułatwiające np. wyciąganie produktu z pudełka lub jego otwieranie.
Jest to element, który jest osobno kalkulowany i prosimy o zaznaczenie tego faktu podczas składania zapytań. Nasz dział projektowy i handlowy z chęcią odpowie na takie pytania. Więcej o dodatkowych elementach przeczytasz TUTAJ.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.